Jeżeli kręcą Cię stare samochody, powinieneś rozważyć wizytę w wsi Otrębusy(województwo mazowieckie). Znajduje się tam Prywatne Muzeum Motoryzacji i Techniki, w którym za niewielką opłatą będziesz mógł obejrzeć parę całkiem interesujących eksponatów.

Muzeum powstało w 1995roku, jednak jego historia sięga wiele lat wstecz. Eksponaty gromadzono od dawna. świetną ku temu okazją była przeprowadzana w latach 70-tych akcja „Posesja”. W jej ramach władze karały właścicieli przetrzymujących na podwórkach stare,niesprawne, przedwojenne pojazdy. Pod wpływem tej presji posiadacze pojazdów z chęcią się ich pozbywali. Była to niepowtarzalna okazja do zdobycia wielu interesujących aut.

Ekipa muzeum już od lat80-tych zajęła się systematycznym rekonstruowaniem starych pojazdów. I nie chodzi tu tylko o zabytkowe auta. W zbiorach znajduje się około 300 różnych wehikułów, w tym takie rarytasy jak:

  • amerykański traktor TITAN z 1985 (najstarszy eksponat)

  • ZIS, kabriolet używany przez Józefa Stalina

  • Mercedes z 1913 roku, będący najstarszym pojazdem ciężarowym

Ze względu na ograniczoną powierzchnię muzeum, ekspozycja nie może być w pełni udostępniana. Dlatego warto wybierać się na imprezy organizowane przez właścicieli obiektu. Możliwe jest także wypożyczanie pojazdów.