Tapicerka jest nie tylko jednym z kluczowych elementów dla komfortu korzystania z auta, ale też często potrafi w istotny sposób wpłynąć na jego cenę.Dlatego warto o nią dbać (jeżeli Twój samochód ma skórzaną tapicerkę, zaimpregnuj ją zaraz po zakupie, unikniesz przebarwień!). Jeżeli zaś jest już kompletnie do niczego –można ją wymienić na nową.

Specjalistą od tego typu usług jest tapicer samochodowy. Nie tylko wymieni nam on poszycie samochodu i foteli, ale też przeprowadzi gruntowną renowację tych ostatnich. W zakres jego prac wchodzi wymiana gąbek, sprężyn,mechanizmów regulacji, a nawet instalacja ogrzewania. Poza tym,jeśli zachodzi taka konieczność, może on wyremontować stelaż siedzenia.

Renowacja lub wymiana tapicerki to opcja nie tylko dla właścicieli zabytkowych samochodów. Wbrew pozorom, nie jest to aż tak droga usługa i mogą się na nią zdecydować posiadacze kilkunastoletnich pojazdów. Poza tym wykonanie takich prac jest konieczne w przypadku powstania uszkodzeń poszycia, mechanicznych, chemicznych lub innego pochodzenia. W końcu auto bywa i narzędziem pracy, różne rzecz ymogą się przydarzyć w jego kabinie.

Wizyta u tapicera to także okazja na spełnienie swoich marzeń. Zawsze chciałeś mieć skórzaną tapicerkę? Nie ma sprawy. W zależności od wielkości auta, jest to wydatek rzędu 3-5 tysięcy. Decydując się na usługę rzemieślnika, możesz przebierać w kolorach, wzorach szycia oraz rodzajach materiału. Dobrze zaplanowana i wykonana praca uczyni Twój samochód niepowtarzalnym.

Oprócz tego typu prac,tapicer wykonuje też okładanie skórą poszczególnych elementów wnętrza samochodu. Skórzane pokrycie kierownicy i gałki zmiany biegów to opcja dla koneserów, ale też niezwykle komfortowe rozwiązanie. Inną ciekawą usługą jest renowacja deski rozdzielczej. Pomalowanie lub oklejenie przywróci jej miniony blask.

Jeśli wydaje Ci się to interesujące, koniecznie sprawdź oferty firm działających na rynku. Jest ich sporo i wiele z nich wykonuje pracę na najwyższym poziomie. Ceny nie są aż tak wygórowane. Wychodzi taniej niż fabryczne pokrycie, przy czym płacisz za ręczne wykonanie. Możesz się więc spodziewać dużo wyższej jakości.